niedziela, 16 marca 2014

Salvia apiana...

...czyli biała szałwia to wyjątkowa roślina aromatyczna. Ma przepiękny i mocny mistyczny aromat. Podpalona, tli się i wydziela niezwykle aromatyczny zapach. Posiada białe liście, stąd jej nazwa. Służy przede wszystkim do oczyszczania pomieszczeń. I ja właśnie do tego ją używam. 
Uwalnia od złych mocy, złych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz. Biała szałwia jest używana w rytuałach przyciągających dostatek. 
Podczas spalania żarzy się wytwarzając dym, który ma właściwości oczyszczające. 
Rytuał oczyszczania mieszkania : 


Oczyszczanie białą szałwią jest proste i każdy może je wykonać. 
Po uprzątnięciu mieszkania zamykamy okna, zapalamy szałwię i okadzamy jej dymem całe mieszkanie, zwłaszcza jego trudno dostępne kąty. 
Pomieszczenia oczyszcza się okadzając je w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara, zwracając uwagę na otwory okienne i drzwiowe oraz kąty. 
Po okadzeniu trzeba dobrze wywietrzyć mieszkanie, aby zebrana przez szałwię ciężka energia została usunięta. Na koniec można zapalić białą świecę (ogień świec jonizuje powietrze) i pozwolić jej wypalić się do końca. Ogień podtrzymuje także ognisko domowe. To bardzo silnie oczyszczający przestrzeń rytuał. 
Oczyszczanie przeprowadzamy raz na jakiś czas. W chwili, gdy czujemy jakiś dziwny niepokój, przed podjęciem decyzji o zmianie życia. Po przeprowadzce do nowego mieszkania po to, aby oczyścić przestrzeń po poprzednich właścicielach - ich własnych problemach. 
Oczyszczanie energetyczne zmienia atmosferę mieszkania i to od nas zależy czy  nasycimy je ponownie takimi samymi wydarzeniami, słowami i myślami. Negatywna energia nie bierze się znikąd. Sami mozolnie ją produkujemy lub przynosimy do domu. 
Pamiętajcie o tym , że szałwia w trakcie spalania osiąga wysoką temperaturę, dlatego po zapaleniu umieścić ją należy w żaroodpornym naczyniu . Nie ma potrzeby spalania całej pałeczki za jednym razem. Kadzidła z szałwii należy przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu. 
(źródło: czarymary.pl)

Ja szałwię kupuję na "Festiwalu Zdrowia, Wróżb i Niezwykłości",  który odbywa się u nas w Łodzi dwa razy do roku :)

Wasza Czarownica Kasia ;))))